#ttm_стаття

Патріархат за 2 хв

Ну, бо хочеться про це поговорити
В метро бачу наклейку Бог, Традиція, Патріархат. І мені здалось, що треба пизданути щось на цю тему.

В нас зараз патріархат розглядається якось дивно.

Типу жінка має готувати, прати, дивитись за дітьми і мити посуд. Це ж в нашій традиції?

По-перше, хуй ви знаєте про нашу традицію. Може ще на заході трохи збереглось, але у центральній і східній Україні — це совок.

По-друге, давайте я розповім, як жили мої дід і баба в районному центрі.

Навіть не в той час, коли вона сиділа з двома дітьми, а він будував власноруч хату після роботи. А в більш стабільні часи.

Отже, вони обидва ходять на роботу. Бабуся готує їсти, дід готує свиням, курям і кролям. Дід встає о 5 ранку, парить-варить, годує худобу і йде на роботу. Коли вже вийшов на пенсію, дід ледь не кожні два дні ходив збирати траву кролям і свиням. Бабуся теж не сиділа без діла. Я бачу то все з позиції внуків, але теж не виглядало, щоб байдикувала. Вона працювала, готувала, мила і так далі. З розсадою чи курами вони теж задовбувались більш-менш рівномірно. Город був — до картоплі і буряків були помідори, малина, яблука, груші...

Це патріархат?

Бо для мене саме це українська традиція. Коли сім'я має виживати і кожен вносить свій внесок.

Про виживання

Зараз моя сім'я не має виживати.

Крім того я не знаходжу жодної причини, чому хтось має робити по дому більше. Тому коли кажуть, що готувати має саме жінка — для мене це дивно.

А ще гірше, коли кажуть, що жінка має готувати, бо вона менше заробляє.

Бо по-перше, в мене це не так.

А по-друге, сьогодні так, а завтра інакше. Всяке буває. Якщо жінка буде заробляти більше, то вона може сказати "все, я їбала, тепер ти кожен день готуєш і миєш". Так можна?

Про чужих баб

Ще я знаю, що деякі жінки кажуть: "Якщо я свого Льошу не буду годувати, то його будуть підгодовувати сучки із бухгалтерії". Так би мовити побутовий сімейний лайфхак.

Оце суперечить моєму баченню сім'ї.

Тому що я вважаю, що сім'я — це двоє рівноправних людей, які об'єднуються заради спільного побуту, підтримки і сексу. Якщо Аліна буде жити в Інни, готувати їй і прибирати, прати і потрахувати, а за це отримуватиме гроші на ноготочки, то це не лесбійська сім'я в моєму розумінні.
Я вважаю, що в епоху, коли не треба виживати, сім'я — це об'єднання двох рівноправних людей. Кожен з них може досягти своєї мети самостійно, але вдвох простіше і приємніше.
Якщо Путін їбанеться і роз'їбе нашу країну ядерними ракетами, то це зміниться. Нам доведеться об'єднуватись в більші і функціональні племена, щоб вижити. Але поки так.

Що не є патріархат

Чисто моя думка:

  1. Не пускати дружину працювати, бо "я нормально заробляю". Це просто небезпечно. Якщо щось трапиться, то жінка не зможе утримувати сім'ю.
  2. Казати, що дівчина не впорається з роботою. Це шовінізм. Може ця не впорається, а та впорається. Може оцей мужик не впорається... Хто зна.
  3. Не брати жінок на роботу, бо вони підуть в декрет. Це дискримінація. А влаштовуватись на роботу офіційно, коли завагітніла і приховувати це від роботодавця — це хитрожопість.
  4. Платити чоловіку більше, бо йому утримувати сім'ю. В мене, до речі, є знайомі обох статей, які утримують коней, блять. І це прекрасно.
  5. Платити за жінок в ресторані. Це загравання. Типу дивись, кіко в мене грошей.

Що ж є патріархат

Як на мене — і я не претендую на академічну точність — то буде так:
Патріархат — це коли чоловіки беруть на себе більше відповідальності, а через це отримують більше прав та обов'язків.
Але зараз це незрозуміло, як мало би працювати.

Коли чоловіки ходили за мамонтом чи плавали грабувати на британські острови — ну, там ще можна зрозуміти. Типу "ми тут здобич принесли, а ви, баби, приготуйте її — і не пиздіть, бо їбану сокирою".

Зараз мамонта може принести хто завгодно. А їбанути сокирою — не можна. Будь-яка людина в цивілізованій країні може прекрасно обійтись самостійно. І тепер перед світом стає питання — а що тепер робити. От і подивимось.
Що по статті?