ttm_pro

Що треба розповісти своїй бабці

Особисте
Вiд ttm: Ми писали статті про те, що б сказали собі в 15 років. Тепер захотілось більш практичну річ обговорити – що треба сказати своїй бабусі. І Катя написала цілу статтю. 

Якщо вже казати про мою бабусю, то вона класна жінка. Толкова пані 73 років. Добра, мудра людина, яка мене виховала та навчила уму разуму… Чи може не зовсім?

Останнім часом я виявляю багато чудних речей, у які вірить моя бабуся.

Плоску Землю, наприклад. Чи світовий заколот, Сороса, вишки 5G, злого Білла Гейтса, який знищує Африку вакцинацією та рептилоїдів при владі. І тоді моя надія на здоровий глузд у пенсіонерів починає зменшуватися. Та я не думаю, що все так погано… Те, що заблокували її улюблений “112” канал, не може не радувати. Хоча… Рен ТВ на Ютубі вона все одно дивиться.

Якщо б зробити списочок, що потрібно розповісти моїй бабусі, то це буде:

 1. Бабуль, телеканали “НАШ”, “Kyiv Live” – то пропагандони, не дивися їх, будь ласка. Я знаю, що в нас все погано, пенсії малі, та з ними буде ще гірше. 
 2. Викидати сміття в пластиковий пакетик, то не екологічно. І твоя авоська тут не допоможе. І не треба казати тоді, що ви за екологію. Принципи повинні бути стійкі. 
 3. На пенсії потрібно чимось навантажувати свій мозок. Бо просто роками щодня дивитися тєлік – то здуріти можна і отупіти. А тут ще й вікова фізіологія допомагає. Мови, спорт, навіть свій маленький бізнес – стільки всього, чим можна займатися на пенсії. І квітнути, скільки душа забажає. Думати, що на пенсії можна нічим не займатись – дуже шкідливо! Бо тоді можна Альцгеймера з легкістю підхопити. І до речі, зараз Альйгеймер дуже молодіє.
 4. Совецький союз дійсно зруйнував людям душі. І саме цим ви так відрізняєтеся від ментально інших американських пенсіонерів. 
 5. Уринотерапія не працює. І картоплею ти сиве волосся чорним не зробиш.
 6. Не всі доктори знають, що говорять. І сліпо довіряти, не перевіряючи інформацію може дорого коштувати. Та й освіта буває “вища куплена”. Вони отримують процент за ті ліки. А самі ліки дуже часто виявляються дорогим плацебо.
 7. Ціни на газ ніхто не змінить. НЕ понизить. І популістам найбільше чхати на пенсіонерів. І гороскопи та Марс тут не допоможуть. І досить усе брати на віру! (від ttm: але поміняти постачальника газу треба. Газ буде трохи дешевше).
 8. Спробуй заробляти на пенсії, а не писати скарги в ОСББ. Часи змінились, люди ні. А правила інші, ринкові, а не дебільні. Тому треба мислити капіталістично:)
 9. Ютубери, то не завжди експерти. Скоріше, навпаки. Не будь такою наївною, будь ласка.
 10. Бабуль, молитва воді з сусіднього колодязя не поможе. Світлішою вона від того точно не стане.  Ту чорну воду вилити потрібно і всьо. 
 11. Якщо тикати в телефон, то Інстаграм не розблокується. Потрібно його увімкнути. Як? Дуже складне питання:) 
 12. Не потрібно їхати на далекий ринок о 6 ранку, щоб зекономити на цибулі. Най я тобі ті гроші на карту перечислю. І не віддавай їх мені потім у перчатках та конвертах, будь ласка. Розслабся, будь ласка!
 13. І дякую, що ти в мене є!

Напиши Катi, що б ти порадила чи порадив своїй бабці.


Photo by Cristian Newman on Unsplash
P.S. Мурк. Нагадую, що цей блог ми пишемо на ентузіазмі. Якщо хочеш допомогти, то ми зробили кльовий мерч, або можеш просто кинути 42 грн — це допомагає.